21° Parçalı az bulutlu

Baro’dan Cristiano Ronaldo’ya Onur Ödülü

Ülke Gündemi - Aralık 17, 2012 6:45 am A A

Konya Barosu İnsan Hakları Merkezi bir açıklama yaparak 2012 Yılı İnsan Hakları Onur Ödülü’nü Real Madrid’li futbolcu Cristiano Ronaldo’ya verdi,

Konya Barosu İnsan Hakları Merkezi tarafından RONALDO’ya verilen onur ödülü ile çeşitli hediyeler Konya Adliyesi Posta İdaresi vasıtası ile Real Madrid kulübüne gönderildi. İnsan Hakları Merkezi Başkanı Av. İsmail ÜRESİN tarafından yapılan açıklama şu şekilde.

Bilindiği üzere İsrail, Filistin halkına yönelik saldırılarını sürdürmektedir. En son Kasım ayında yaptığı saldırı ile yine kadın, çocuk, yaşlı pek çok Gazze’li hayatını kaybetti. İsrail’in Filistin halkının en temel hakkı olan yaşam hakkına yönelik bu saldırısı karşısında, Filistin ile herhangi bir dil, din, soybağı bulunmayan Real Madrid’in Portekiz’li futbolcusu CRİSTİANO RONALDO’nun tamamen vicdani bir sorumluluk hissi ile, altın ayakkabısını satışa çıkarmak suretiyle elde edilen 1.500.000 AVRO’yu Gazze halkına okul yapımı için bağışlaması herkesin takdirini kazanmıştır.

Bu hassasiyetinden dolayı Konya Barosu İnsan Hakları Merkezi tarafından 2012 yılı İnsan Hakları Onur Ödülü kendisine takdim edilmiştir. Böylelikle DOĞUŞTAN GELEN, DEVREDİLMEZ, VAZGEÇİLMEZ temel İnsan Haklarının EVRENSELLİĞİNE dikkat çekilmiştir. 

Bu meyanda hazırlanmış olan plaket, Mevlana figürlü Çini ile Konya’mızı ve Mevlana’yı anlatan farklı dillerde basılmış broşürler, kendisine iletilmek üzere KONYA ADLİYESİ POSTA İDARESİ vasıtası ile Real Madrid Kulübüne gönderilmiş ve ayrıca bir mektupla kendisi Mevlana Anma Törenlerine davet edildi. 

Bu haber 1395 kez okundu.
Ülke Gündemi - 6:45 am A A
BENZER HABERLER