24° Kapalı

Baraja Kutan’ın adı verildi

Politika - Aralık 13, 2012 1:53 pm A A

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Voleybol Federasyonu Spor Salonu’nda gerçekleştirdiği programda, söz konusu eserlerin kazandırılmasında başta Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Malatya’nın yıllarca beklediği Kapıkaya ve Boztepe barajlarının da resmi olarak hizmete açıldığını ifade eden Başbakan Erdoğan, bu barajların 1997 ve 1998’de ihale edildiğini, 2003’e kadar beklemeye alındığını bildirdi.

Barajlardan birine Türkiye’nin dünyaya bakışında bir değişim sürecine imzasını koyan merhum Turgut Özal’ın adını, diğerine yine Malatyalı, DSİ camiasında on yıllarca çalışmış, İmar ve İskan Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapmış Recai Kutan’ın adını verdiklerini açıklayan Başbakan Erdoğan, ”Marifet iltifata tabidir. İltifatsız marifet zayidir. Biz olaya böyle bakıyoruz ve hayırla yad edilmelerini istiyoruz. Ziya Paşa’nın bir sözü var, ‘Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri’. Bu büyüklerimiz eserler bıraktılar. Öyleyse bu eserlerin isimlerini de koymamız lazım” diye konuştu.IHH

Bu haber 1435 kez okundu.
Politika - 1:53 pm A A
BENZER HABERLER