15° Kapalı

Ali Erten yeni Belediye Başkanı’nın nasıl seçileceğini açıkladı.

Ilgın Gündemi - Eylül 2, 2016 10:53 am A A

FETÖ’nün darbe girişimi

AK Parti Ilgın İlçe Başkanı Ali Erten, Ilgın Belediye Meclisinin en yakın zamanda yeni başkanını seçeceğini bildirdi.

Başkan Erten, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 15 Temmuz gecesi FETÖ terör örgütü tarafından bir darbe kalkışması ile karşı karşıya kaldığını söyledi.

Hainlerin bu emellerine ulaşamadıklarını belirten Erten, “Bu örgütün hakkında yapılan yasal işlemler devam ediyor. Bu örgüt ile bağlantılı olarak AK Parti Genel Merkezimiz tarafından Ilgın Belediye Başkanı Halil İbrahim Oral’ın 25 Ağustosta partiden ihraç edilerek tüm ilişkileri kesilmiştir. Hakkında yapılan soruşturma kapsamında göz altına alınarak sorgulanmış ve tutuklanmıştır.” diye konuştu.

Bu sürecin herhangi bir boşluğa mahal vermemek adına ve belediye hizmetlerinin sıkıntısız devam ettirilmesi açısından AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından çok ciddi bir şekilde takip edildiğini ifade eden Erten, yeni başkanın belediye meclisi tarafından en kısa sürede belirleneceğini kaydetti.

Erten, “İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırma yazısı geldiği andan itibaren meclisimiz toplanarak, kanunun verdiği yetkiler çerçevesinde yeni başkanını belirleyecektir.” dedi.sur1472802783

Kaynaklar: AA/Haberbültenleri

http://www.haberturk.com/yerel-haberler/haber/9351049-fetonun-darbe-girisimi

Bu haber 1555 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 10:53 am A A
BENZER HABERLER