21° Parçalı az bulutlu

Akşehir Bölge Hastanesine Kavuşuyor

Ilgın Gündemi - Ekim 8, 2013 9:42 am A A

Sağlık Bakanlığı tarafından Konya’nın Akşehir ilçesinde yaptırılan 200 yataklı bölge hastanesinin inşaat çalışmalarında sona gelindi.

Akşehir ilçesinde Seyran Mahallesi, Demirağaç Mevkiinde Akşehir Belediyesi’ne ait taşınmazın 38 bin metrekaresi, hastane yapılması amacıyla 2009 yılında Maliye Hazinesi’ne devredilmişti. Bu arsaya yapımı süren 200 yataklı bölge hastanesi için başlatılan inşaat çalışmalarında sona yaklaşıldı.
Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, 200 Yataklı Akşehir Bölge Hastanesi’nin modern donanımıyla Akşehir’in ve bölgenin ihtiyacını karşılayacağını belirterek “Akşehir’imize ve bölgemize hizmet edecek Akşehir Bölge Hastanesi çok yakın zaman içerisinde tamamlanıyor. Tahmin ediyorum 2 aylık bir süre içerisinde bölge hastanemiz Akşehir halkımızın hizmetine açılacak. Biz de Akşehir Belediyesi olarak bölge hastanemizin çevresindeki yol genişletme çalışmalarını sürdürüyoruz ve çalışmalarımız son aşamaya geldi. Bu yolları açarken istimlak yaparak bu yolları genişletiyoruz. Bölge hastanemizin önünden geçen yolun, Antalya çevre yoluna kadar istimlakı tamamlanmak üzere. Çok yakın zamanda da bu yolda asfaltlama çalışması yapılacak. Bölge hastanemize hem sanayi içinden ulaşımımız, hem Antalya çevre yolundan ulaşım, hem de Kuruçay-Monas tarafından ulaşım çok kolaylıkla sağlanacak. Hastanemize her 5 dakikada bir her mahalleden dolmuşlar rahatlıkla gelip gidecek. Bölge hastanemizin Akşehir’imize ve bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Konvansiyonel kalıp sistemi ile yapılan 200 yataklı bölge hastanesi, alt yapı ve çevre düzenlemesiyle 30 bin 650 metrekare kapalı bir alana sahip olacak.

Bu haber 1909 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 9:42 am A A
BENZER HABERLER