19° Kapalı

AK Parti 47 ilde sadece 14 mevcut başkanı aday gösterdi

Ülke Gündemi - Aralık 5, 2013 2:33 pm A A

AK Parti bu güne kadar açıkladığı 47 ilin belediye başkan adaylarından sadece 14 tanesi, mevcut belediye başkanlarından oluşuyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından peyderpey açıklanan 47 adet il belediye başkan adayları arasında sadece 14’ü mevcut başkanlardan oluşuyor. Geri kalanları ise mevcut bakanlardan, milletvekillerinden, valilerden, ilçe belediye başkanlarından ve parti mensuplarından oluşuyor.

Ak Parti Gaziantep ve Hatay Büyükşehir Belediyeleri için kabinedeki en başarılı bakanlardan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin’i aday gösterdi. AK Parti Diyarbakır ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adaylıklarına milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Enver Yılmazı aday gösterdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne bir süre önce valilik görevinden istifa eden Celalettin Güvenç aday gösterilirken, Adana, Adıyaman ve Karabük’e ise Eski Milletvekilleri Abdullah Torun, Hüsrev Kutlu ve Mehmet Ceylan aday gösterildi.

AK Parti’nin açıkladığı 47 ilden 28 tanesinde şu anda AK Parti’li belediye başkanları görev yapıyor. AK Parti’nin mevcut belediye başkanlarını aday gösterdiği 14 il ve adaylar şunlar: Afyonkarahisar Bahattin Çoban, Ağrı Hasan Arslan, Amasya Cafer Özdemir, Ankara Melih Gökçek, Bilecik Selim Yağcı, Bitlis Fehmi Alaydın, Bolu Alaaddin Yılmaz, Çankırı İrfan Dinç, Kayseri Mehmet Özhaseki, Kırşehir Yaşar Bahçeci, Konya Tahir Akyürek, Malatya Ahmet Çakır, Samsun Yusuf Ziya Yılmaz, Trabzon Fevzi Gümrükçüoğlu. AK Parti Zonguldak’ta, Kozlu ilçe Belediye Başkanı olan Ali Bektaş’ı aday gösterdi.

AK Partinin diğer il adayları ise şunlar: “Aksaray H. Şahin Yazgı, Ardahan Faruk Köksoy, Artvin Mehmet Kocatepe, Bartın Seyfettin Kalay, Batman Emin Ekmen, Bingöl Yücel Barakazi, Düzce Mehmet Keleş, Erzincan Cemalettin Bşsoy, Erzurum Mehmet Sekmen, Eskişehir Harun Karacan, Giresun Yılmaz Can, Gümüşhane Ercan Çimen, Hakkari Osman Kızılban, Iğdır Mustafa Buluş, Kahramanmaraş Fatih Mehmet Erkoç, Kastamonu Tahsin Babaş, Kütahya Kamil Saraçoğlu, Mersin Mustafa Sever, Muğla Mansur Harmandar, Rize Reşat Kasap, Şırnak Hamdi Yıldırım, Sivas Sami Aydın, Tokat Eyüp Eroğlu, Van Osman Nuri Gülaçar”

hurriyet.com.tr

Bu haber 2278 kez okundu.
Ülke Gündemi - 2:33 pm A A
BENZER HABERLER