21° Parçalı az bulutlu

Ajanlar Türkiye’de geziyor

Politika - Aralık 26, 2012 8:39 am A A

Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Hüseyin Uyar, Suriye’de batının oyun oynadığını, Türkiye’nin bu oyuna gelmemesi gerektiğini söyledi.

Beşar Esad’ı devirmek için gelen ajanların Türkiye’de gezdiğini söyleyen Uyar, “Suriye olayları gelişmeden önce, Türkiye ile Suriye’nin sorunu yoktu. Ancak şimdi Esad’ı devirmek için gelen batı ajanları Güneydoğu’da cirit atıyor” dedi

Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Hasan Hüseyin Uyar, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Uyar, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD), ve batı ülkelerinin Büyük İsrail Devleti’ni kurmak için çalıştıklarını, bunun için de Türkiye’yi bu oyuna katmaya çalıştıklarını belirtti. Uyar, Emperyalizmin, ABD ve diğer batı ülkelerine yeni sömürü kaynakları bulmak için ülkelerde iktidar değişikliği yaptığını dile getirdi. Uyar, “100 yıllık bir proje neticesinde ilk önce Küçük İsrail Devleti oluşturuldu. Daha sonrada bu Küçük İsrail Devleti’nin asıl hedefi olan Büyük İsrail Devleti kurulmaya çalışılmıştır. Bunların duruşunun karşısında Osmanlı Devleti’nin, Osmanlı’nın devamı olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Arap ülkelerinin duruşunu irdelemek durumundayız. 21’inci yüzyılın başlarında ABD Dışişleri Bakanı, 22 tane ülkenin sınırını değiştireceklerini söylemişti. Bu söz boş yere söylenmemiştir. Şu anda baktığımızda 22 değil, 30’a yakın ülkenin sınırları bir şekilde değiştirilmiştir. Buradaki bütün mesele bu değişimlere rağmen, Türkiye’nin ve mevcut iktidarların duruşudur. 200’li yıllardan itibaren, Irkçı Emperyalizm, Büyük İsrail yönetiminin kurulması ve ABD ile benzer ülkelere yeni sömürgeler ortaya çıkarmayı amaçlamıştır. Küreselleşme adı altında, Ilımlı İslam diye bir proje ortaya attılar. Bu proje ile bazı İslam ülkelerine kendilerine benzeyen idareciler atadılar. Bir şekilde insanları dünyevileştirirek, insanları kendilerine benzettiler. Bu planın ikinci ayağında ise, ya direk işgal ya da ülkeleri bir şekilde parçalama ve yutma geliyor” dedi. ABD’nin AK Parti’yi de Ilımlı İslam Projesi ile oluşturduğunu söyleyen Uyar, “Refah Partisi’nin bölünmesinden sonra, Ilımlı İslam denilen tezini ortaya artan AK Parti’yi çıkardılar. AK Parti Ilımlı İslam’ı bugün Türiye’de yaymaya çalışan bir partidir. Çalışmalarını da bu şekilde sürdürmeye devam etmektedi” diye konuştu.

AFGANİSTAN BUGÜN DE ZULÜM ALTINDA

Afganistan’da bulunan NATO güçlerinin de Afganistan’da işgal yaptığını söyleyen Uyar, “80’lı yıllarda Afganistan Ruslar tarafından işgal edilmişti. O zamanki yapılana işgal denilmiş ve orada mücadele edenlere de Mücahit denilmişti. Şu anda orada Rus işgaline benzer bir işgal var. Fakat bizde ve diğer İslam ülkelerinde buna işgal denilmiyor. ABD’nin oraya barış ve demokrasi götürdüğünü söylüyorlar. İnsanların beyinlerini etkiliyorlar, bizim de düşüncemizi başka tarafa doğru iteliyorlar. NATO güçleri oraya konuşlanarak, oraya demokrasi götürmek bahanesi ile Afganistan’ı işgal etmiştir. 2008 yılında Türkiye’de 6 havalimanı ve deniz limanı ABD ordularının hizmetine açılmıştır. Türkiye’den sortiler yapılmış ve Irak’taki insalar öldürülmüştür. Bu sortiler ile ABD’nin işgalinin zemini sağlamlaştırılmıştır” diye konuştu.

TÜRKİYE SURİYE OYUNUNA GELMEMELİ

Suriye ile Türkiye’nin bir sorunu olmaması gerektiğini söyleyen Hasan Hüseyin Uyar, “ABD askeri ajanları Türkiye’ye gelerek 3 ay içinde Esad’ın düşeceğini söyleyip, bizi de o politikaya ortak olmaya çağırdırlar. O işlerin öncesinde, Türkiye’nin Suriye ile ilişkileri bu milletin istediği şekilde idi. Türkiye’nin terafı ateş çemberi etrafında. Sıfır sorundan, sırf sorun meselesine geldik. Komşularımız bize sürekli düşman durumunda. Suriye’de diktatör ve zalim var. Bu zalimin devrilmesinin yöntemi bu değildir. Suriye için gelen istihbaratçılarından oluşmuş bir ordu bugün bizim Güneydoğumuzda da cirit atıyor. Suriye halkı, içine düşücekleri durumu anlayarak ayaklanmadılar. Bugün Esad’ın askerleri zulüm yapıyorsa, Özgür Suriye askerleri daha çok zulüm yapıyor. Biz Esad zulmünü desteklemiyoruz. Sadece gerçekleri göstermek için bunları anlatıyoruz” ifadelerini kullandı. Uyar, hükümetin Suriye ile ilgili olarak da Suriye üzerine çalışmış kişilerden bir barış komitesi kurulması gerektiğini, bu komitenin de Suriye, İran, Rusya ve Lübnan ile görüşmeler yapması gerektiğini söyledi.Merhaba

Bu haber 1671 kez okundu.
Politika - 8:39 am A A
BENZER HABERLER