16° Kapalı

AB’den bize dost olmaz

AB’den bize dost olmaz
Politika - Temmuz 29, 2013 6:53 am A A

28 Avrupa ülkesini bağrında barındıran AB’nin hepsi Bizans’ın torunları değil midir?  Türkiye, yönünü kardeşlerine çevirmeye mecburdur. Bunun adresi de Milli Görüş’tür, Saadet Partisi’dir” dedi

Saadet Partisi Konya İl Teşkilatı’nın organize ettiği iftar programı Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın katılımı ile gerçekleşti. Bizimora Dügün Bahçesi’ndeki programa Mustafa Kamalak’ın yanı sıra, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Yalman, Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Mustafa Özkafa, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Veysel Candan, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri Zülfikar Gazi, Hasan Hüseyin Öz, Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Şen, ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İSLAM COĞRAFYASI KAN AĞLIYOR
İftar yemeğinin ardından partililere seslenen Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, İslam coğrafyasının yıllardır kan ağladını belirterek, ehli küffarın zalim çemberini her gün biraz daha genişlettiğini söyledi.  İslam aleminin yaşanan olaylara seyirci olmaktan öteye gidemediğini ifade eden Kamalak, “Bugün İslam coğrafyası adeta mezar taşları ile bölünmüştür. Paramparça edilmiştir. Bugün hiçbir İslam ülkesi kendi ülkesinin sınırlarını kendisini çizmiş değildir. Yazık ki buna Türkiye de dahildir. Ecdadımız bize Misak-ı Milli’yi bir vasiyet olarak bırakmıştı. Misak-i Milli’ye göre Batı Trakya, Musul ve Kerkük Türkiye’nin sınırları içerisinde yer alacaktı. Yazık ki bunların hiçbiri Türkiye Devleti sınarları içerisinde yer almadı. Bu sınırları babalarımızın katilleri çizdiler. Bize de kabul ettirdiler. Sınırın bir tarafına Ahmet’i diğer tarafına Hasan’ı yerleştirdiler.  Baba katillerinin ürettiği silahlarla birbirlerini öldürüyorlar. Korkunç cinayetler işleniyor. Bugün  Mısır’da yaşanları hep birlikte görüyoruz” dedi.
AVRUPA BİRLİĞİ’NDEN DOST OLMAZ
“Türkiye’yi yönetmeye tabii olanlar yönlerini baba katillerine yönettiler” diyen Kamalak,“Sayın başbakanımız bölgesel,  ırksal birliğe ve dinsel birliğe karşıyız’ diyor.  28 Avrupa ülkesini bağrında barındıran AB ülkesi, bir bölgesel birlik değil mi? Batı topluluğu bir Hıristiyan kulübe ve bir dinsel birlik değil midir? Hepsi Bizans’ın torunları değil midir? Türkiye, yönünü kardeşlerine çevirmeye mecburdur. Bunun adresi de Milli Görüş’tür, Saadet Partisi’dir” ifadelerini kullandı. Milli Görüş kadrolarının 44 yıllık süreç içerisinde hiçbir hata yapmadığını dile getiren Kamalak, şunları söyledi:  “Milli Görüş mensupları zikzak çizmedi. Eğilip bükülmedi. Hak bittikleri yolda engelleri yıka yıka yoluna devam etti. 40 yıllık süreçte Milli Görüş ne tür hata yaptı, hangi günahı işledi ki yol değiştirdiniz. Haçlılardan. AB’den, Hıristiyan kulübenden, Mısır’ı kana bulayan zihniyetten bir medet umuyor musunuz? 20. Haçlı seferini yapan Batı’dan bir fayda geleceğini umuyor musunuz? Biz hata yapmadık. İnancımızdan sapmadık. Parti verdik, parti verdik. Tam 4 defa parti verdik. Dünya çapında lider verdik, bakanlar verdik. Bütün engellere rağmen size verdiğimiz sözlerden asla asla taviz vermedik. Taviz vermediğimiz için yollarımız kesildi, taviz vermediğimiz için partilerimiz kapatıldı. Hak yoldan başka hangi yol hak olabilir ki? Milli Selamet Partisi döneminde Kıbrıs Barış Harekatı’nı yaptık. İmam-hatip okulları açtık, 3 bin Kur’an kursları açtık. Yanlış mı yaptık?”
MİLLİ SANAYİ HAMLESİ YAPTIK
Milli Görüş’ün küresel emperyalist güçleri rahatsız ettiğini ifade eden Kamalak, “Milli sanayi dedik, ağır sanayi dedik, yatırım projeleri ortaya koyduk. Yanlış mı yaptık Allah aşkına. Mevcut iktidarın sata sata bitiremediği fabrikaların temeli o zamanlardan atılmıştı. Refah Yol döneminde çiftçimizin, esnafımızın imdadına koştuk. Yüzde 50, yüzde 30 zam verdik. Hata mı ettik Allah aşkına? Bir bütün olarak denk bütçe yaptık. Para babalarına sizin alın terinizini kullanmısın önledik. Havuz sistemini kurduk. Fakir fukarının alın terini kendi mutfağına çevirdik. Yanlış mı yaptık? Dış borçları 11 milyar dolar düşürdük. Kaynak paketleriyle 35 milyar dolarlık kaynak ayırdık. Milletimize bir kuruşluk vergi yüklemedik. Küresel emperyalizm yanlış yapmadığımızı iyi bildiği için üzerimize kahraman ordumuzun bir kısım katil subaylarını saldılar. Ama biz yolumuzdan dönmedik. Sesimizi kısmadık. Ey Türk milleti senin yerin İslam alemi dedik ve D-8’i kurduk. D-8’ler Milli Görüş iktidarında olduğu gibi yoluna devam etseydi ABD’den, Rusya’dan ve AB’den daha güçlü hale gelirdi. Dünyanın en zengin maden yatakları bu coğrafyadadır. Dünya gençliğinin en dinamik gençelri bu coğrafyadadır” diye konuştu.
İslam aleminin başında bulunan liderlerin Batı’nın kuklası olduğunu aktaran Kamalak, “Batı’nın demokrasi oyunu var. Bu demokrasi oyununda küresel emparyalizme hizmet edecek liderler iktidara gelmemelidir. Batılılar işlerine gelmeyen liderleri iş başından uzaklaştırmak istiyorlar. Adnan Menderes’i işbaşından uzaklaştırdılar. 28 Şubat sürecinde Erbakan hocamızı işbaşından uzaklaştırdılar. Mısır’da da Muhammed Mursi’ye aynısını yaptılar” dedi.
AK PARTİ İLE ARAMIZDAKİ 3 FARK
“AK Parti ile bizim aramızda, sayın başbakan ve Mustafa Kamalak arasınad 3 fark vardır” diyen Kamalak, şunları kaydetti: “Ak Parti ile amaçlarımız farklıdır. Biz Türkiye’nin yeri İslam alemidir diyoruz. Bunun için D-8’i kurduk. Bizden sonra bize alternatif olarak üretilen Haçlı birliği, Avrupa Birliği diyorlar. Bu maksatla Avrupa Birliği Bakanlığını kurdular. Kıbrıs Barış Harekatı’nda bize ambargo uygularlarken, Libya’da Kaddafi yanınızdayız diyordu. Kaddafi bize her zaman destek verdi. Libya’da 80 bin Müslüman şehit oldu.  Aramızdaki ikinci fark ölçü farkıdır. AKP’li arkadaşlarımız Batı birliğine girmek istiyorsak, bu kulübün kurallarını uygulamak zorundayız diyor. Avrupa’da zina serbesttir, Avrupa’da domuz eti caizdir. Türkiye’de kim serbest bıraktı. Batı’da faiz olmazsa olmazdır. Ekonomik kuraldır. Başbakan , “faiz bir dünya kuralıdır” diyor. Üçüncü farkımız ise AK Parti, işbirlikçidir. Küresel emperyalizmle kol koladır. Ey AK Parti yöneticileri, küresel emperyalizmin temsilcileri ABD, Irak’ı işgal ederken, her bir milletvekillerine özel olarak mektup yazmıştı. Hocamız, “Eğer O tezkere meclisten geçerse. Irak’ta bir Müslüman’ın kanı akarsa bunun vebalini ödeyemezsiniz” demişti.”
SANDIKLARA SAHİP ÇIKALIM
2014’te yapılacak olan yerel seçimlere de dikkat çeken Kamalak, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Gelin İslam Birliği’ni beraber kuralım. Gelin kardeşlerle birlikte olalım. Seçmenlerimize ulaşalım ve onlara hakikatları anlatalım. Tebliğ görevini yerine getirmeliyiz. Görevimiz hak ve hakikatı dile getirmektir. Bin 669 mahallede çalışmamız lazım. Diğer taraftan sandıklara sahip çıkmalıyız. Maiyetinizden, beldenizden sorumlusunuz. Çok iyi organize olmamız lazım. Emin olun bu ülke hepimizindir. 2 asırdır bu milletin imanıyla oynadılar. Ümitsizliğe asla ve asla yer yoktur. Biz bu seçimleri mutlaka kazanacağız diyor. 31 Mart günü zafer bizimdir. İslam Birliği için, yaşanabilir bir Türkiye için çalışmalıyız. Taksim olaylarını düşünün, Suriye olaylarını düşünün. Başımıza yoktan yere çorap ördük. Barış sürecini birlikte izliyoruz. Başbakan yardımcısı, sonu görünmeyen bir yola istemeye istemeye girdik” diyor. Neden Milli Görüş’e kulak vermediniz?” Kamalak, konuşmasını
şu şekilde tamamlandı; “İslam Birliği için, yaşanabilir bir Türkiye için var mısınız? Yeniden büyük Türkiye’yi kurmak için var mısınız? Adil bir düzen için var mısınız?  İslam Birliği’ni tesis için, yeni bir dünya için canla başla çalışacağıma söz veriyorum, söz veriyorum, söz veriyorum. Bu yoldan karşıma mezar taşını da çıkarsalar dönmeyeceğime söz veriyorum. Zafer inananlardır. Hepiminizi hürmetle selamlıyorum, Kadir Gecenizi tebrik ediyorum. Allah’a emanet olun.” Programda bir selamla konuşması yapan konuşmasını yapan Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Şen de, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdikleri iftar programını bu yıl da yoğun katılım ile gerçekleştirdiklerini belirtti. Şen, “Bugün bu dava buralara kadar geldi ve bizler birşeyler öğrendiysek Erbakan hocamız sayesinde öğrendik. Bize siyonizmi Erbakan hocamız öğretti. Bize Arakan’ı, Patani’yi, Çeçenistan’ı, Afganistan’ı Erbakan hocamız öğretti. Erbakan hocamız bizlere cihadı yeniden hatırlattı ve öğretti. Merhum Erbakan hocamız İslam Birliği’nin temellerini attı. Erbakan hocamız Milli Görüş hareketi ile çığır açtı. Tüm insanlığını kurtuluşu için mücadele etti. İnşallah bizlerde onun bize öğrettikleri ile hak yolda mücadele edeceğiz” dedi.

Merhabahaber.com

Bu haber 1492 kez okundu.
Politika - 6:53 am A A
BENZER HABERLER