-2° Az bulutlu

Özalp; Dünya İnsan Hakları Günü Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı.

Ilgın Gündemi - Aralık 9, 2013 4:55 pm A A

Saadet Partisi Ilgın İlçe Başkanı Av. R, Yetkin ÖZALP 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

ÖZALP mesajında “Dünyada ve Ülkemizde 10 Aralık İnsan Hakları günü olarak kutlayacağız. Her şeyden önce insan varlıklar içinde en şerefli varlıktır. Maddi çıkarların ve menfaatlerin çatıştığı bir dünyada yaşıyoruz. Menfaat için, çıkar için Devletler birbirlerini hakkı vermemektedirler. Çünkü küfür tek millettir. İnananlar ise kardeştir. İnsan hakları savunucuları yanlı ve taraflı davranmaktadırlar. Kendi çıkarlarına evet, ama Müslümanların çıkarlarına hayır. Böyle insan hakları savunulmaz. Irak’a Demokrasi getireceğiz dediler 1,5 milyon kardeşimizi katlettiler.

Afganistana girdiler oradaki kardeşlerimize hayat hakkı tanımadılar.

Filistindeki kardeşlerimiz hergün Siyonist Yahudiler tarafından bombalanmaktadırlar.

Lübnanda bir Yahudi askeri tutuklandı diye lübnanı ateşe verdiler. Bu durum başta Suriye olmak üzere zulümler Müslüman ülkelerde devam etmektedir.

Bizim İslam medeniyetinde ise hiçbir canlıya eziyet ve işkence yoktur. İnsan hakları evrensel beyannamesi 10 Aralık 1948 de kabul edilmiştir. Bundan 1441 yıl önce efendimiz veda hutbesinde bütün insanlığa insan haklarını içine alan mesajlar sunmuştur. Bu hutbenin çok iyi okunup tahlil edilmesi gerekir.
Saadet partisi olarak yeni bir dünyanın kurulması ve yedi milyar insanın huzur ve saadeti için can emniyeti, mal emniyeti, dinini rahatça inandığı gibi yaşayabilmesi, insanların akla zarar veren şeylerden korunması ve neslin muhafazasını ilke olarak benimsemiştir. ÖZALP mesajının sonunda bu duygu ve düşüncelerle 10 Aralık İnsan Hakları gününü kutlarım” dedi.

IHH

Bu haber 1357 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 4:55 pm A A
BENZER HABERLER