24° Kapalı

21 Mart Dünya Down Sendromu Günü

Ilgın Gündemi - Mart 21, 2017 4:16 pm A A

Down sendromlu öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürü Kılınç’ı makamında ziyaret etti.

Şehit Bayram Harun Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi özel eğitim sınıfındaki down sendromlu öğrenciler ‘21 Mart Dünya Down Sendromu Günü’ dolayısıyla Ilgın İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılınç’ı makamında ziyaret etti.

Öğrencilere eşlik eden Şehit Bayram Harun Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdür yardımcısı İsmail Akbulut ziyarette şu iadelere yer verdi. “Engelli olmanın eksiklik olmadığını, yalnızca bir farklılık olduğunu bizlere yeniden hatırlatan öğrencilerimizle İlçe müdürümüzü ziyaret ediyoruz. İfadelerini kullandı.

Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Kılınç, şunları Kaydetti;

“Bizler, toplum olarak down sendromlu vatandaşlarımıza sahip çıkmalıyız. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilçemizde lise seviyesinde bir özel eğitim sınıfımız dahi yoktu. Onların da anayasal hakları olan eğitim haklarından yararlanabilmeleri için Şehit Bayram Harun Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’mizin bünyesinde bir sınıf açtık. İşte bugün ziyaretimize gelen bu öğrenciler, o sınıfın öğrencileridir. Engelli olmanın eksiklik olmadığını aksine farklılık olduğunu hatırlatmış oldular. Kendilerine bu güzel ziyaretten dolayı teşekkür ederim” dedi.

Ziyarette Kılınç’a öğrenciler kendi elleriyle hazırladıkları süsleri hediye ettiler.

Ziyaret, Kılınç’ın koltuğunu öğrencilerden Osman Çiftçi’ye devir etmesinin ardından hatıra olarak çekilen özçekim ile son buldu.  

 

Bu haber 1101 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 4:16 pm A A
BENZER HABERLER