25° Kapalı

18 Mart Şehitler günü ve Ilgın

Ilgın Gündemi - Mart 18, 2013 8:22 pm A A

     18 Mart Şehitler Günü Anma Proğramı ılgın şehitliğinde yapıldı.Anma Proğramına bütün daire amirleri ile mülki erkan katıldı. Bunun yanında İlçemizdeki Şehit aileleri ile malul ve muharip gaziler katıldı. İlk olarak şehitliğe çelenklerin sunulmasıyla anma proğramı başladı. (Kaymakamlık,Garnizon Komutanlığı,Belediye Başkanlığı)

Proğram sunumunu IlgınŞehit Hüseyin Aksoy Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hüseyin DÖĞENTAŞ yaptı.Bununla beraber Ilgın Şehit Hüseyin Aksoy Lisesi Müdürlüğü bir yönetici ve iki Öğretmen sorumluluğunda 40 kişilik öğrenci gurubu ile proğrama katıldı.

Çelenk sunumunun ardında 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve akabinde İstiklal Marşı okundu.Günün anlam ve önemini belirten konuşmaları Ilgın Şehit Hüseyin Aksoy Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Muhammed KOCAER İle Uzman Jandarma Çavuş Serdar TEMUR yaptı. Daha sonra Ilgın Şehit Hüseyin Aksoy Lisesi öğrencileri tarafından şiirler okundu, İlçe Müftülüğünce dua okundu. Son olarak da Kaymakamlığın Şehit aileleri ile Malul ve Muharip Gazilere verdiği yemekle proğram son verildi.

Bu haber 1356 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 8:22 pm A A
BENZER HABERLER