Dolar : Alış : 4.7538 / Satış : 4.7624
Euro : Alış : 5.5684 / Satış : 5.5785
HAVA DURUMU
hava durumu

konya33°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 2581 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Seçime endeksli çalışma yapılıyor

29 Ekim 2017 - 336 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ilgın Gündemi»Seçime endeksli çalışma yapılıyor
Seçime endeksli çalışma yapılıyor

Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, “Gündemi şuanda Cumhurbaşkanı belirliyor. Ana muhalefetin de bir gündem belirlemeye niyeti yok. Şuan seçime endeksli bir çalışma var” dedi

Saadet Partisi İlçe bölge divan toplantılarını gerçekleştirildi. Ilgın’da ki toplantıya Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, İl Başkanı Hasan Hüseyin Uyar, il yönetim kurulu üyeleri, Eski Ilgın Belediye Başkanı Yetkin Özalp, Sarayönü, Kadınhanı, Doğanhisar ilçe başkanları ve yönetimleri ile çok sayıda partili katıldı. Yoklama ve raporların okunmasının ardından konuşan Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, “Gündemi şuanda Cumhurbaşkanı belirliyor. Ana muhalefetin de bir gündem belirlemeye niyeti yok. Şuan gündemde AK Partili belediye başkanlarının istifaya zorlanması var. Şuan seçime endeksli bir çalışma var. Yani erken seçim olabilir. İç kısmına karışmıyoruz ama sonuçta seçilmiş başkanlar görevden alınıyor. Bunu herkes kabul etmiş durumda, basında söylüyor köşe yazarları da çeşitli mecralarda bunu dile getiriyor” dedi.

İSLAM BİRLİĞİ ŞART

Dış politikada komşularda yaşanan problemlere de değinen Çetinkaya, şöyle konuştu. “Kuzey Irak’ta Irak, Türkiye ve İran bir araya gelerek aslında bizim yıllardır söylediğimiz İslam birliğini yani bölgedeki problemleri bölge İslam devletlerinin kendi aralarında çözmesi gerektiği konusunu gündeme getirdiler gerçekten uyguladılar ve netice alındı.  Ama geldiğimiz noktada bugün Kerkük’ten Irak askeri geldi ve orayı çok kısa bir sürede ele geçirdi. Oradaki peşmerge dediğimiz Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi’nin muhafızları kayboldular, şehri terk ettiler. Bunun sonucunda bazı sorular akla geliyor.  Bu ırak ordusunun çok güçlü olmasından mı oluyor yoksa oradaki petrol şirketlerinin bu işte bir rolü mü var? Çünkü sessiz sedasız hiçbir yere zarar vermeden oradaki güç bir ada oradan uzaklaştırılıyor. Yoksa İran destekli Haçlı Şabi Milisleri’nin gücüyle mi burası ele geçirildi.”

BOŞANMA DAVALARI HAT SAFHAYA ÇIKTI

Daha sonra söz alan İl Başkanı Hasan Hüseyin Uyar da insanlığın Siyonist örgütler ve emperyal güçler tarafından maddi manevi bir şekilde sömürüldüğünü belirterek, “Saadet Partisi ve Milli görüş hareketinin yegâne amacı bütün bu sömürü düzenlerini ortadan kaldırarak yeryüzünde hak ve adalet merkezli bir dünya sisteminin kurulmasıdır. Sizin, bizim ve genel merkezimizin çalışmaları insanlığın kurtuluşuna mutlaka sonuç verecek ve insanlık kurtulacaktır. Milli görüş hareketi Erbakan hocamızdan bu yana bu memlekete her zaman hayır sağlamıştır. Hayrın dışında hiçbir zaman şer sahibi olmamıştır” şeklinde konuştu. “Ülkemizde ceza ve boşanma davaları hat safhaya çıkmış durumdadır” diyen Uyar, konuşmasına şöyle devam etti: “İcra takipleri önceki zamanların on katı yüz katı hatta bin katı seviyesindedir. Yani mesele bu ülkeye adliye binaları yapmak değil o binalara ihtiyaç olmayacak seviyeye getirmek, ahlaki seviyeyi yükseltmektir. Adliye binalarıyla insanlar övünemez. Ama o adliye binalarına başvuru ne kadar azalırsa o memleketteki ahlaki erozyon o derece önlenmiş demektir. Bu klasik bir laf değil, uyuşturucu kullanma yaşının 13’e kadar, sigara kullanma yaşının 9’a kadar düştüğü, uyuşturucu madde satışının önüne geçilemediği ve hat safhaya ulaştığı, üçüncü sayfa haberleri dediğimiz haberlerin televizyonlarımızı açtığımız zaman haberlerin birinci sınıfını teşkil ettiği bir zamanda yaşıyoruz.  Bu toplumu içinde bulunduğu durumdan düzeltme adına çalışma ve gayret içinde olmazsak bunun hesabını gelecek nesillerin bizden soracağı gibi unutmayın ki bunun hesabını Allah da sorar.”

 

 

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar