Dolar : Alış : 5.3611 / Satış : 5.3708
Euro : Alış : 6.0997 / Satış : 6.1107
HAVA DURUMU
hava durumu

konya9°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 2726 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Konya’nın tanıtım filmininde ‘Ilgın Kaplıcaları’ yer bulamadı

08 Mart 2018 - 2.777 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ilgın Gündemi»Konya’nın tanıtım filmininde ‘Ilgın Kaplıcaları’ yer bulamadı
Konya’nın tanıtım filmininde ‘Ilgın Kaplıcaları’ yer bulamadı

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Konya’nın “Zamanı Aşan Şehir, Konya” adlı tanıtım filmi hazırlandı.

Kısa ve uzun olarak iki şekilde hazırlanan film ilk olarak Türkçe yayınlanırken, daha sonra İngilizce, Farsça, Çinçe ve Özbekçe’ye çevrilecek.

Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Konya’nın tarih, doğa ve gastronomi açısından ciddi bir turizm potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Konya’nın tanıtılması, şehrin maddi ve manevi kazanımlarını artırabilmek için çalışmaya devam ettiklerini dile getiren Yarar, şöyle konuştu:

“Konya’nın tarihi, doğal, kültürel ve geleneksel zenginliklerinin yanı sıra sanayi, tarım, ticaret, eğitim, sağlık ve yaşama tecrübesinin dünyayla paylaşılması gerekiyor. Biz de uzun zamandır yenilenmesi gereken Konya tanıtım filmini yeniledik ve ‘Zamanı Aşan Şehir, Konya’ tanıtım filmimizi hazırlattık. İlk olarak Türkçe olarak hazırlanan filmi mayıs ayına kadar belirlenmiş takvime göre İngilizce, Farsça, Çince ve Özbekçe’ye çevirerek gerekli mecra ve mercilerle paylaşacağız.”

Tanıtım filminde, Beyşehir gölü, Akşehir Nasrettin Hoca heykelleri, Karapınar Meke Gölü, Tuz Gölü ve bunlara benzer Konya’nın tarihi güzelliklerine yer verilirken, sağlık turizminin yıldızı kaplıcalarımıza, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün yer vermemesi tepkilere neden oldu. 

Bunun yanında Lala Mustafa Paşa Külliyesi, Çavuşcu Gölü, Handevi Kandevi Türbesi gibi eserlerde tanıtım filminde yer bulamadı. 

YORUM SİZİN !!! 

İşte tanıtımı yapılan o  film

 

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar