Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

konya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 2670 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Karataş Hoca Konya NEÜ Fen Fakültesi Dekanlığına atandı.

20 Kasım 2017 - 670 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Karataş Hoca Konya NEÜ Fen Fakültesi Dekanlığına atandı.
Karataş Hoca Konya NEÜ Fen Fakültesi Dekanlığına atandı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı belli oldu. Prof. Dr. Mehmet KARATAŞ Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanlığına atandı.

DEKAN PROF. DR. MEHMET KARATAŞ GÖREVİNE BAŞLADI

15 Temmuz hain darbe girişimin ardından vekaleten yürütülen dekanlık görevlerine asaleten atamalar devam ederken Necmettin Erbakan Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Mehmet KARATAŞ getirildi. Yükseköğretim Genel Kurulunun 09 Kasım  2017 tarihli toplantıda gizli oylama sonucu aldığı kararla Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ermin AYDIN’ın vekalet ettiği Fen Fakültesi Dekanlığına Biyoteknoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Karataş’ın asaleten ataması yapıldı.

Farklı üniversitelerde bölüm başkan yardımcılığı, bölüm başkanlığı, yönetim kurulu üyelikleri, yüksekokul müdürlükleri, dekanlık ve rektör yardımcılığı görevlerini yürüten Prof.Dr. Karataş ayrıca Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) üyeliğinde bulundu. Ankara, Cumhuriyet, Gaziosmanpaşa, Süleyman Demirel ve Karamanoğlu Mehmet Bey üniversitelerinde görev yapan Karataş çeşitli sivil toplum kuruluşlarında etkin çalışmalarda yer aldı.

Dekanlık atamasının ardından yapılan devir teslim töreniyle görevine başlayan Karataş yaptığı açıklamada “Dekanlık eski yöneticilere ve kendisini dekanlık makamına uygun gören YÖK ile Rektör Prof. Dr. Muzaffer ŞEKER’E teşekkür etti. Fakültemizi akademik ve idari anlamda daha ileriye götürmek için aşka şevkle çalışacağım” dedi.

 

Bizde www.ilginhakhaber ailesi olarak hocamızı tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.

 

Prof. Dr. Mehmet Karataş Kimdir? 

 

1964 tarihinde Konya’nın Ilgın ilçesi haremi (Gölyaka) köyünde doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Konya’da, lisans eğitimini 1982-1986 yılları arasında Ankara Üniversitesi’nde tamamladı. 1986-1990 yıllarında Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisansını yaptı. 1987-1990 yıllarında Ankara Üniversitesi’nde uzman olarak çalıştı. 1990-1995 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde doktorasını tamamladı. 1999 yılında doçent ve 2008 yılında profesör oldu.

Ankara, Cumhuriyet, Gaziosmanpaşa, Süleyman Demirel ve Karamanoğlu Mehmet bey üniversitelerinde görev yaptı.

Farklı üniversitelerde bölüm başkan yardımcılığı, bölüm başkanlığı, yönetim kurulu üyelikleri, yüksek okul müdürlükleri, dekanlık ve rektör yardımcılığı görevlerini yürüttü. Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) üyeliğinde bulundu.

Ayrıca, sosyal olarak da çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yer aldı. Farklı kurumlarda konferanslar verdi. Gazeteciler Cemiyeti  ve bir sivil toplum kuruluşunda Denetleme Kurulu Başkanlıklarını görevlerini yürüttü.

2015 yılında, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoteknoloji Bölümüne öğretim üyesi olarak atandı. Yayınlanmış 45 eseri ve 5 kitabı bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar