Dolar : Alış : 16.7155 / Satış : 16.7456
Euro : Alış : 17.4703 / Satış : 17.5018
ŞEHR-İ ŞİFA ILGIN'IN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİNE HOŞ GELDİNİZ.
HAVA DURUMU
hava durumu

konya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 3522 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ilgın’da yürütülen projeyle çiftçiye hibeli arpa tohumu dağıtıldı

18 Mart 2022 - 637 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Ilgın’da yürütülen projeyle çiftçiye hibeli arpa tohumu dağıtıldı
Ilgın’da yürütülen projeyle çiftçiye hibeli arpa tohumu dağıtıldı

Konya’nın 27 ilçesinde 380 ton arpa, 171 ton mercimek ve 185,5 ton nohut tohumu dağıtımı yapılarak 39 bin dekar nadas alanının tarıma kazandırılması planlanıyor. Bu kapsamda Ilgın’da da çiftçiye hibeli yazlık arpa tohumu dağıtımı gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın stratejik planları doğrultusunda, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Tarım Arazilerinin Etkinleştirilmesi Projesi” kapsamında “Baharlık Hububat ve Baklagil alanlarının Etkinleştirilmesi Projesi” dahilinde; nadas alanlarının daraltılması ve üretime kazandırılması amacıyla Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Ilgın İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilere yüzde 75 hibe yüzde 25 üretici katkılı sertifikalı arpa tohumu dağıtımı gerçekleştirildi.

Nadas alanlarının değerlendirilmesi, münavebe kültürünün yaygınlaştırılması için münavebe ile üretimin önemli olduğunu vurgulayan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Veli Uğur

, şöyle konuştu: “sertifikalı yerli ve milli arpa tohumu toprak ile buluşturulacaktır. Projemizden yararlanan bütün çiftçilerimize hayırlı olsun.” dedi.


İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar