Dolar : Alış : 6.1383 / Satış : 6.1494
Euro : Alış : 6.6409 / Satış : 6.6529
ŞEHR-İ ŞİFA ILGIN'IN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİNE HOŞ GELDİNİZ.
HAVA DURUMU
hava durumu

konya10°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 3124 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ilgın’da yatılı hafızlık Kur’an Kursu açıldı

13 Eylül 2018 - 1.647 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Ilgın’da yatılı hafızlık Kur’an Kursu açıldı
Ilgın’da yatılı hafızlık Kur’an Kursu açıldı

İlçe Müftüsü Abdurrahim Kocagöl, müftülük tarafından yapımı tamamlanan erkek yatılı hafızlık Kur’an Kursu’nun yeni eğitim ve öğretimle birlikte öğrenci almaya başlayacağını bildirdi.

Kısa süre önce yatılı hafızlık kız Kur’an Kursu’nun hizmete açıldığını, 90 öğrencinin eğitimine devam ettiğini hatırlatan Müftü Kocagöl gazetecilere yaptığı açıklamada Ilgın’a güzel bir yatılı Kur’an kursu daha kazandırdıkları için mutlu olduğunu söyledi.

Kocagöl, sadece Ilgın’lı hayırseverler tarafından yapılan inşaatın çok kısa bir sürede tamamlandığını ifade ederek, “ İnşaatımızı bir yıl gibi kısa bir süreyle tamamladık. Yeni eğitim ve öğretim yılına hazırladık. Yurdumuzun kapasitesi yüz kişilik olup standartların üstünde bir yurt oldu. Yine Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız protokol gereği öğrencilerimiz İmam Hatip Orta Okulu’na da devam edebilecekler. İmam Hatip Okulu bir proje okulu olduğu için öğrencilerimiz için bir sınav açılıyor. Öğrencilerimizi ve velilerimizi daha detaylı bilgi için Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve müftülüğümüze bekliyoruz .” dedi.

Müftü Kocagöl Ilgın’lı yardımseverler tarafından hem kız, hem erkek olmak üzere iki tane yüzer kişilik yatılı hafızlık kursunun yanında 4-6 yaş grubuna hizmet etmek üzere yedi tanede Kuran Kursu Ilgın dışından yardım almadan sadece mahalli imkanlarla yaparak açılışını yaptıklarını söyleyerek Ilgın’lı yardım severlere teşekkür etti. IHH

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar