Dolar : Alış : 6.8467 / Satış : 6.8590
Euro : Alış : 7.7356 / Satış : 7.7495
ŞEHR-İ ŞİFA ILGIN'IN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİNE HOŞ GELDİNİZ.
HAVA DURUMU
hava durumu

konya36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 3250 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ilgın Ziraat Odası’ndan ‘imza kampanyası’

07 Ocak 2020 - 1.596 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ilgın Gündemi»Ilgın Ziraat Odası’ndan ‘imza kampanyası’
Ilgın Ziraat Odası’ndan ‘imza kampanyası’

Pancar kotasını eksik yatıran ve cezai işlem gören çiftçiler için, Ilgın Ziraat Odası Başkanlığı öncülüğünde, imza kampanyası başlatıldı.

Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kara yaptığı açıklamada, mevsim şartları nedeni ile verim düşüklüğünden dolayı eksik yatıran ve cezai işlem gören 697 pancar ekicisi olduğunu söyledi.

Kara, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Ilgın Şeker Fabrikası, 2019 yılı pancar alım sezonunda, fabrikaya şeker pancarı üreten çiftçilerimiz mevsim şartları ve verim düşüklülüğü nedeniyle A kotasını eksik yatırarak cezai işleme maruz kalan 697 çiftçimiz bulunmaktadır. Bu çiftçilerimiz yaklaşık 2 milyon gibi bir ceza ile karşı karşıya kalmış bulunmaktalar. Bizim çiftçimiz üretmeye aşık bir çiftçidir. İmkansızlıklar sebebiyle cezai işlemle maruz kalmıştır. Biz bölge milletvekillerimizden, siyasilerden ve sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım bu konuda yardım istemekteyiz. Tüm çiftçilerimizi ve bölge halkımızı Cuma günü mesai bitimine kadar kampanyamıza imzaları ile destek vermeleri için odamıza davet ediyorum.”

Kara, açıklamasının ardından ilk imza ile kampanyayı başlattı.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar