Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

konya13°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 2500 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘Ilgın Şeker’in yeni sahibi bugün saat 16:00’da belli oluyor

16 Nisan 2018 - 554 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»‘Ilgın Şeker’in yeni sahibi bugün saat 16:00’da belli oluyor
‘Ilgın Şeker’in yeni sahibi bugün saat 16:00’da belli oluyor

Özelleştirme İdaresi,  fabrikaları satmaya devam ediyor. Bor, Çorum, Yozgat ve Kırşehir fabrikasından sonra bugün de 3 şeker fabrikasının ihalesi yapılacak. Özelleştirme İdaresi, 11 Nisan’da son teklifleri alınan Erzurum, Turhal ve Ilgın şeker fabrikalarının ihalesinin bugün yapılacağını duyurdu.

Turhal Şeker Fabrikası, Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulurken, Erzurum Şeker Fabrikası ise Adnan Menderes döneminde yaptırılmıştı. Merhum Adnan Menderes, Yassıada Mahkemesinde Erzurum Şeker Fabrikası’nı yaptırdığı için de hesaba çekilmişti. Ilgın Şeker Fabrikası ile Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından yaptırılmıştı. Ilgın Şeker Fabrikası bölgede hala Erbakan’ın fabrikası olarak biliniyor.

Özelleştirme İdaresi, üç fabrikanın ihale ilanı ile ilgili yaptığı duyuruda söz konusu fabrikalara hangi firmalardan teklif geldiğini açıklamadı.

FABRİKALAR YARIM SAAT ARAYLA SATILACAK

Fabrikaların alelacele satılmak istenmesi dikkat çekiyor. Bugün yapılacak ihalede Erzurum Şeker Fabrikası 14.30’da, Turhal Şeker Fabrikası 15.00’de, Ilgın Şeker Fabrikası ise 16.00’da satılacak.

Kaynak: tarımdanhaber.com

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar