Dolar : Alış : 4.7538 / Satış : 4.7624
Euro : Alış : 5.5684 / Satış : 5.5785
HAVA DURUMU
hava durumu

konya33°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 2581 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Görevden alınan ilçe başkanı partisinden istifa etti.

17 Kasım 2017 - 1.286 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ilgın Gündemi»Görevden alınan ilçe başkanı partisinden istifa etti.
Görevden alınan ilçe başkanı partisinden istifa etti.

MHP Ilgın İlçe Başkanı Zinnuri Sarıkaya’nın yerel seçimlerde aday olması sebebiyle boşalan ilçe başkanlığına Hafız Ali Mercan atanmıştı.

28 Şubat 2017 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi tarafından Ilgın İlçe Teşkilatının kapatılarak İlçe Başkanı Hafız Ali Mercan’ın görevine son verildiği açıklanmıştı.

Partisinde siyaset yapmaya devam eden mercan sosyal medya hesabından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Mercan açıklamasında şunları kaydetti;

“Evet MHP’de değişim diye başladığımız ve partimizin daha iyi olacağına inandığımız bu yolda korku ve menfaatler uğruna inanmadıklarımızın esiri olmamak adına, Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden istifa etmiş buluyorum. Bundan sonra inandığım değerler uğruna ve doğru bildiğim yolda mücadeleme devam edeceğim. Kalbi Dualarla” ifadelerine yar verdi.

Mercan açıklamasının ardından profil fotoğrafını IYI olarak güncelledi. Mercan’ın Meral Akşener tarafından kurulan IYI Partide siyasete devam edeceği yakın çevresi tarafından ifade edilmektedir. Mercan’ın istifa duyurusu sosyal medyada arkadaşları tarafından çeşitli yorumlara yer verdi.

İstifa Bünyamin Özer ile devam etti.

Özer istifasını sosyal medya hesabından şu ifadelerle duyurdu.

“İstifa, bu gün İlçe Seçim Kuruluna giderek dilekçe verdim. 12 yaşımdan beridir çeşitli kademelerinde görev yaparak, mensubu olmaktan büyük onur duyduğum ve ömrümün 40 yılından fazlasını hizmetine vakfettiğim Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden istifa ettim. Bizi bu duruma getirenler ve ‘az olsun, bizim olsun’ hesabı ile hareket edenler utansınlar. Hakareti ülkücülere layık görenler, kardeşi kardeşe düşürmeye çalışanlar, başarılı olamayacaklar” dedi.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar