Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
ŞEHR-İ ŞİFA ILGIN'IN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİNE HOŞ GELDİNİZ.
HAVA DURUMU
hava durumu

konya11°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 3390 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Çetin, “dondurucu soğukta yem bulmakta güçlük çeken hayvanlar için” yemleme çalışması başlattı

19 Ocak 2021 - 281 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ilgın Gündemi»Başkan Çetin, “dondurucu soğukta yem bulmakta güçlük çeken hayvanlar için” yemleme çalışması başlattı
Başkan Çetin, “dondurucu soğukta yem bulmakta güçlük çeken hayvanlar için” yemleme çalışması başlattı

Maden İş Sendikası Konya ve Havalisi Ilgın Şube Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin, kar yağışının ardından etkili olan dondurucu soğuk nedeniyle doğada yem bulmakta güçlük çeken hayvanlar için hafta sonu yemleme çalışması yapacaklarını bildirdi.

 Başkan Çetin, Ilgın Basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Ilgın’da kar yağışının ardından etkili olan dondurucu soğuk nedeniyle doğada yaşayan hayvanların yem bulmakta güçlük çektiği malumunuz. Özellikle kırsal kesimde hava sıcaklığının eksi 10-15 dereceleri bulması yaban hayvanlarını olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle Çavuşcugölümüz yüzlerce canlıya ev sahipliği yapıyor. Her gün televizyon ekranlarında ve belgesellerde nesli tükenmekle tehdit altında kalan hayvanları izliyoruz. Biz izlemek yerine yemleme faaliyetinde bulunmak istiyoruz. Bu hafta sonu için ilçemizde öncelik ederek, ilçe genelinde bir yemleme faaliyetinde bulunmak istiyoruz. Bu çalışmamıza sizlerin aracılığı ile tüm ilçe protokolünü ve sivil toplum ile siyasi parti temsilcilerini yem tedarikinde ve yemleme çalışmalarında yanımızda görmek istediğimizi belirtmek isterim.”

Doğada aç ve susuz yaşama zorluğu çeken hayvanlarımıza yiyecek dağıtımı yapacaklarını hatırlatan Başkan Çetin, tüm Ilgın sevdalılarını organize ettiği, hafta sonu yapılacak olan yemleme çalışmasına davet etti.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar